Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení závodů Mikulášský fechtl cup 2013

Dne 23. listopadu se konal poslední závod sezóny - Mikulášský fechtl cup 2013, který se tradičně jel v areálu bývalé farmy Břestek. V letošním roce se závod jel o něco dříve, z důvodu pracovní vytíženosti členů občanského sdružení Fechtl team Břestek. Další důvod byl počasí, které nám v loňském roce příliš nepřálo a vymrzli jsme jak na ruském nádraží...

Trochu nás potrápila neúčast některých našich lidí, z důvodu nenadálých pracovních cest a neodkladných povinností. Přes drobné škobrtnutí se nám snad podařilo organizaci zvládnout ke spokojenosti většiny účastníků.

Ještě ve čtvrtek to vypadalo, že závodníci se utopí v bahně a kalužích, bo na statek se snášely proudy vody a po louce se nedalo skoro chodit. Počasí se umoudřilo a v sobotu ráno čekal na závodníky areál zalitý sluníčkem.

Přijelo víc závodníků než jsme očekávali, dokonce jsme museli přemístit občerstvení do kamiónu místního podnikatele a uvolnit místo pro provizorní depo. Vyhrazený prostor kolem kravína nestačil i z důvodu rozmoklého terénu.

S mírným zpožděním a drobnými zmatky začal tréning a pak nastoupili junioři, po nich originály a jako vrchol závodů speciály.

Původní myšlenka jezdit na čas musela být zavržena, protože měřící a vyhodnocovací technika nefungovala spolehlivě. Jezdilo se klasickým systémem, počet kol se operativně měnil dle stavu závodní trati a úmrtnosti strojů.

Po druhé hodině odpolední byl závod dokončen a vyhlášeny výsledky v kategoriích JUNIOR, Fechtl ORIGINAL (Klasik) a Fechtl SPECIAL. Po té byly vyhlášeny výsledky Závodu seriálu O Slovácký pohár a závodníci se rozjeli živí a zdrávi ke svým domovům.

Diváci se sešli ve slušném počtu, jak místní z Břestku, tak z okolních dědin. Samozřejmě fandily a fotily doprovodné osádky jednotlivých stájí. Počasí nakonec nebylo tak strašné, jak hlásili rosničkáři a na listopad bylo docela luxusní.

Pořadatelé děkují všem účastníkům závodu - jezdcům, doprovodu, sponzorům a divákům za skvělou atmosféru a dodržování bezpečnosti a ohleduplné chování. Věříme, že se závody líbily a drobné chybky budou odpuštěny a příští rok  se uvidíme opět u nás v Břestku.

Fechtl team Břestek přeje všem příznivcům "fechtla, fichtla" úspěšný konec roku 2013 a úspěšné vykročení do roku nového 2014.